Hizmetlerimiz

Card image cap
Otomasyon ve Pano Sistemleri

Günümüz teknolojisinde olmazsa olmazların başında gelmeye başlayan otomasyon sistemleri, tekne ve yatlarda da konforun vazgeçilmez bir parçası olmaktadır.Marin otomasyon sistemleri, teknede bulunan tüm sistemlerin izlenmesi dışında kontrol ve kumanda kabiliyeti kazandırılarak seyir öncesi veya seyir esnasında yaşanabilecek sorunları önceden tespit ederek denizin keyfini sorunsuz bir şekilde yaşama imkanı sunmaktadır.

Çakır Marin Elektrik olarak biz de endüstriyel otomasyon ve projelendirme konusunda uzman personelimiz ile birlikte sizlere en akılcı çözümleri sunmanın gayreti içerisindeyiz.

Card image cap
Teknik Servis ve Saha Hizmetleri

Kullanılacak paneller, panel üzerine monte edilecek komponentler, panel iç donatım kabloları temin edildikten sonra panoların tekneye monte edilecek şekilde hazırlanması ve donatılması işlemi projeye uygun olacak şekilde atölyemizde yapılır. Projeye uygun olarak tekne üzerinde elektrik kablolarının döşenmesi, ilgili ekipmanların bağlanması, gerekli bağlantıların yapılması, sistemin çalışır hale getirilmesi, klas denetiminde gerekli kontrol ve testlerin yapılması işlemleri gerçekleştirilerek elektrik otomasyon sistemi devreye alınır.

Devreye aldığımız sistemlerimizin rutin kontrolleri yine uzman saha ekibimiz tarafından belirli aralıklarla sağlanmaktadır. Çakır Marin Elektrik olarak devreye almadan önce ve sonra yaptığımız tüm işleri büyük bir titizlik ve özveri ile gerçekleştirmekteyiz.

Card image cap
Elektrik ve Aydınlatma Sistemleri

Donatım esnasında düzgün bir kablolama ve kusursuz işçiliğin temeli cihaz yerleşimlerinin doğru yerlere yapılması ve kablo geçiş güzergahının kusursuz bir şekilde yapılmasından geçer. Teknelerde kullanılacak elektrikli cihazlar bilgisayar ortamında yerleştirilerek yaşanabilecek sorunlar önceden tespit edilerek yaşanabilecek sıkıntılar önceden giderilmiş olur. Bu sayede donatım aşamasında yaşanacak problemler en aza indirilmiş olur.

Cihaz bağlantıları, kablo yollarının döşenmesi, kabloların bağlantıları gibi gemi elektriği konusunda uzman teknik ekibimiz tarafından büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Loyd standartlarında donatımı yapılan tekneler inşaa sonrasında da rahat ve kolay servis imkanı sunacak şekilde donatılmaktadır..

Card image cap
Kumanda sistemleri

Kullanılan ekipman ve malzeme konusunda kaliteden taviz vermeyen anlayışımızla montaj ve onarım hizmetlerini sunmaktayız. Beklentileriniz doğrultusunda uzman ekibimiz hem dizaynı hem de işlevselliği ön planda tutarak hizmet vermekteyiz.

Teknelerde, yatlarda, katamaran veya yelkenli teknelerde kaptan köşkü kokpit konsolu kaplamalı veya boyalı olarak yerine montaj edilecek hali ile imal edilmektedir. Sadece karbon kaplama değil farklı renkte kaplama modelleri ile ağaç kaplama yöntemleri kullanılarak teknenize şık bir görünüm sağlar. Eskiyen, değişmesini istediğiniz yenilenecek paneller eski yerine aynı ölçülerde imal edilere monte edilmektedir. Renk seçenek kataloğu ve kaplama desenleri için firmamızı arayın.